Sklep internetowy - dlaczego powinna go posiadać Twoja firma?

Popularność zakupów przez internet rośnie lawinowo. Praca, spotkania, korki, hałas, zmęczenie, brak czasu, a może po prostu lenistwo…. Przyczyn korzystania ze sklepów internetowych zamiast stacjonarnych jest mnóstwo.

Dlaczego sklep internetowy

Kto nie woli wybierać nowych mebli czy ubrań siedząc w zaciszu swojego domu i popijając kawę, zamiast biegać po sklepach wśród zgiełku reklam, jazgotliwej muzyki i tłumu zdenerwowanych klientów, którzy nie mogą znaleźć tego, czego chcą, tak samo jak my? Sklepy stacjonarne coraz mocniej tracą na popularności, a coraz częściej służą jedynie jako punkt odbioru produktów zamówionych przez Internet. Rozwój e-handu w Polsce jest niezwykle dynamiczny, dlatego niezależnie od tego czy posiadasz już sklep stacjonarny czy też dopiero planujesz rozkręcić swój handlowy biznes – nie oszukujmy się - sklep internetowy to dzisiaj dla Ciebie rzecz konieczna. Bez niego zostaniesz daleko w tyle i nie znajdziesz innego sposobu na to, aby dogonić konkurencję.

Minimalizacja kosztów

sklep internetowy - dalczego warto go miecZ uruchomieniem własnego biznesu od zawsze wiąże się jedno kluczowe zagadnienie – koszty. Na co nas stać na samym początku? Jak małym kosztem osiągnąć wielkie rzeczy? Czy to w ogóle możliwe? Zdecydowanie tak! Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać oszczędności, aby nie stracić jakości. W działalności handlowej sklep internetowy to rozwiązanie idealne. Nie wynajmujesz lokalu – nie płacisz czynszu. Nie potrzebujesz własnego magazynu na przechowywanie towarów – możesz korzystać z usług zewnętrznej, wyspecjalizowanej firmy (outsourcing logistyki). Poza tym… działasz w Internecie – reklamuj się w Internecie.

Reklama i promocja Twojego sklepu w Internecie obciąża portfel znacznie mniej od tradycyjnych kanałów. Za dostęp do najpopularniejszej platformy reklamowej świata nie musisz płacić ani grosza, a z jej obsługą również nie będziesz miał żadnego problemu bo… korzystasz z niej od lat. Mowa oczywiście o wszechobecnym dzisiaj Facebooku. O ile od początku istnienia jest on przede wszystkim serwisem społecznościowym, obecnie w dużej mierze zamienił się w darmową platformą reklamową, wykorzystywaną przez wszystkie firmy – od sklepów lokalnych po te o globalnym zasięgu. Z pewnością nie można na Facebooku poprzestać, ale będzie to coś w sam raz na start.

Oszczędność pieniędzy… i czasu

Twój sklep internetowy dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi może być doskonałym źródłem wiedzy na temat Twoich klientów i – przede wszystkim – ich potrzeb. A tych nie sposób zrealizować bez wcześniejszego poznania i przeanalizowania. Do badań rynku i konkurencji nie musisz zatrudniać dodatkowego pracownika - możesz całkiem śmiało zlecić to zadanie zaawansowanym systemom komputerowym – to najdokładniejsi analitycy. Oszczędzasz też swój czas – lub Twojego pracownika – bo po prostu nie musisz już stać za ladą. A Twój sklep, w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, jest otwarty przez całą dobę.

Globalna baza klientów

Jak wynika z raportu EY „Konsument w dobie omni-channel” 57 % Polaków kupuje w sklepach internetowych. Chyba nie chcesz pozbawić się szansy dotarcia ze swoimi produktami do ponad połowy rodaków? W dodatku przy posiadaniu sklepu internetowego baza Twoich klientów wcale nie kończy się wraz z granicami kraju, bo tak naprawdę Twoim potencjalnym klientem jest każda osoba na świecie, który ma dostęp do Internetu.

Oczywiście aby przejść na ten etap działania sklepu niezbędne jest wdrożenie dodatkowych narzędzi, umożliwiających chociażby zniwelowanie bariery językowej, jednak dotarcie do niemal nieograniczonej liczby klientów już dawno przestało być mrzonką… Im więcej kupujących i ich pozytywnych opinii, tym większa rozpoznawalność i renoma Twojej marki. To z kolei spowoduje, że potencjalni klienci będą wyszukiwali właśnie Twój sklep, a jego widoczność w Google będzie stale wzrastać. Zastosowanie dodatkowych działań, takich jak pozycjonowanie Twojej witryny czy wykorzystanie unikatowych tekstów SEO, przełoży się bezpośrednio na wzrost nie tylko Twojej satysfakcji z prowadzenia własnego sklepu internetowego, ale także… zasobności Twojego portfela.

 

Bezpłatna wycena: Strona internetowa Sklep internetowy

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń do nas, napisz lub odwiedź nasze biuro. Czekamy na Ciebie!

Adres: 33-300 Nowy Sącz, ul. Lwowska 135

Bezpłatna wycena

  lub zadzwoń