Cyfryzacja kolejnych dziedzin życia i coraz powszechniejszy dostęp do mobilnego internetu doprowadziły w ciągu ostatniej dekady do skokowego wzrostu popularności zakupów w sklepach internetowych. Szacuje się, że w Polsce korzysta z nich do 80% użytkowników sieci. Stały się więc na tyle powszechne, że dla wielu sklepów – i szerzej, sprzedawców różnych usług – zaangażowanie w e-commerce jest nieodzowne.
Najpopularniejszą i zapewniającą Klientowi największą wygodę systemem płatności używanym w sprzedaży online są bramki płatności. Są to moduły, możliwe do umieszczenia na stronie internetowej sklepu, pozwalające na szybką płatność przy jednoczesnej gwarancji bezpieczeństwa. W praktyce, po wciśnięciu przycisku „Kup” bądź „Zamów” Klient musi tylko zalogować się na stronę banku by potwierdzić przelew. Operatorzy bramek płatności współpracują z wieloma bankami a płatność jest natychmiastowa nawet, gdy sprzedawca i nabywca korzystają z różnych banków.
Oprócz zwykłych przelewów bramki wdrażamy wiele metod płatności –
- Google Pay (Google Wallet),
- karty płatnicze i kredytowe (VISA, VISA Electron, MasterCard i Maestro),
- portfele elektroniczne, takie jak Masterpass,
- raty online,
- płatności odroczone,
- inne płatności mobilne.
Samych najpopularniejszych operatorów płatności jest kilkunastu – różnią się pobieraną prowizją, kosztami, obsługiwanymi technologiami, zakresem wsparcia technicznego i innymi detalami. Niezależnie od tego, czy będzie to usługa Przelewy24, PayU, BlueMedia, iMoje, Tpay, Hotpay, PayNow czy ZEN, na tworzonych przez nas stronach internetowych oferujemy pełną integrację bramki płatności. Możemy umieścić w sklepie internetowym moduł dowolnego dostawcy usługi płatności online.
Płatności kryptowalutami
O kryptowalutach słyszeli chyba wszyscy. M.in. za sprawą ciągłego wzrostu ich wartości w terminie kilku lat, wolności, decentralizacji oraz niezależności od Państwowych systemów bankowych – coraz więcej osób posiada przynajmniej jedną z nich w swoim portfelu. Popularne jako niematerialny środek inwestycji i gry giełdowej używane są także zgodnie ze swoim domyślnym przeznaczeniem – jako środek płatniczy, także w płatnościach internetowych.
Obok najsłynniejszego, najstarszego i przede wszystkim najdroższego Bitcoina w „obiegu” znajdują się tysiące innych walut kryptograficznych z Ethereum na czele. Coraz więcej firm dostarcza usługę dostarcza systemy płatności oparte na kryptowalutach, umożliwiając przedsiębiorcom przyjmowanie płatności w krypto – także, co tutaj szczególnie nas interesuje online.
Jak działają płatności kryptowalutowe?
Internetowe/kryptowalutowe bramki płatniczą, stanowią alternatywą dla „tradycyjnych” – czy raczej tylko mniej nowatorskich – metodę płatności. Rzecz jasna może jednocześnie współistnieć na stronie internetowej z innymi bramkami płatności. Jedynym wymogiem jest posiadanie rachunku w Euro lub USD, na którą to walutę – spośród „fizycznych”, fiducjarnych walut – firma dostarczająca bramkę płatności dokonuje przewalutowania kryptowaluty.
Oferujemy pełną integrację z różnymi systemami (np. Zonda Pay) ze sklepem internetowym Klienta. Umożliwiamy przyjmowanie płatności za pomocą kryptowaluty w codziennych zakupach online.
Bezpłatna wycena: Strona internetowa Sklep internetowy