Mobile first - Strona internetowa

mobile first strona internetowa

Najpierw... wygoda

Świat na dobre się rozpędził, a my razem z nim. Obecnie życie jest diametralnie różne od tego sprzed zaledwie 15 lat. Zawdzięczamy to przede wszystkim Internetowi, z którego korzystamy niemal nieustannie. Zaczynamy i kończymy dzień tak samo – od sprawdzenia Internetu. Zamiast gazety – strona internetowa z newsami, zamiast filmu w tv – serial na netflixie, zamiast odwiedzania galerii handlowej – szybkie zakupy w sklepie internetowym. Korzystamy z Internetu już nie tylko w domu, ale dosłownie wszędzie. Podczas jazdy autobusem, przerwy w pracy, na wakacjach – chcemy mieć dostęp do Internetu w każdym zakątku Ziemi.

Najpierw... smartphone

Wystarczy spojrzeć na ludzi na ulicy czy w pociągu – rzadko zdarza się, aby ktoś nie był wpatrzony w ekran swojego telefonu. Nie komputera, nie laptopa – telefonu. A najczęściej nowoczesnego smartphone'u. Jednakże smartphone byłby niczym bez dostępu do Internetu... i tutaj przechodzimy do sedna sprawy. Ponieważ obecnie to smartphony, czyli urządzenia mobilne, są kupowane i używane znacznie częściej niż komputery czy laptopy, jako właściciel sklepu internetowego lub własnej strony, musisz zaprzyjaźnić się z nowym trendem – mobile first. Kiedyś Twoja strona internetowa musiała być dostosowana do ekranu komputera, dzisiaj – zaczynamy od wersji mobilnej!

Najpierw... Ty!

Im lepsza strona mobilna tym większe zasięgi w Internecie. Jakość Twojej strony internetowej znacząco wpływa obecnie na jej pozycjonowanie. A jak wiadomo, czym wyższa pozycja w wyszukiwarce tym większa ilość klientów Twojego sklepu internetowego, czytelników bloga, obserwatorów Twojej strony internetowej. Zwłaszcza mobilnej, ponieważ mobile first dotyczy przede wszystkim projektowania, które obecnie zaczyna się właśnie od strony przeznaczonej na urządzenia mobilne. Kiedyś mobilna strona sklepu internetowego była miłym dodatkiem do wersji przeznaczonej na komputer. Jeśli w ogóle była. Teraz to strona internetowa w wersji mobilnej jest punktem wyjścia. Fundamentem projektowania, który musi być na tyle silny, aby wynieść Twoją stronę jak najwyżej w wyszukiwarce.

strona internetowa mobile first

Mobile... first!

Korzystaj z Internetu wszędzie, nawet gdy... prawie nie masz Internetu. Niestety wciąż jest jeszcze wiele miejsc, gdzie połączenie internetowe jest bardzo słabe lub co chwilę przerywane. Na szczęście istnieje już rozwiązanie tego uciążliwego problemu, dedykowane zwłaszcza urządzeniom mobilnym. A zatem znowu – mobile first. Jest to Progressive Web Apps (PWA). Technologia, dzięki której bez przeszkód możesz zrobić zakupy przez Internet czy wyszukać potrzebne informacje, nawet jeśli będziesz w dalekiej podróży a jakość połączenia będzie pozostawiała wiele do życzenia. Smartphone to nieodłączny element człowieka XXI wieku. Jeśli prowadzisz swój biznes w Internecie, to prowadzisz go przede wszystkim na ekranach smartphonów. Mobile first – działaj mobilnie!

Bezpłatna wycena: Strona internetowa Sklep internetowy

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń do nas, napisz lub odwiedź nasze biuro. Czekamy na Ciebie!

Adres: 33-300 Nowy Sącz, ul. Lwowska 135

Bezpłatna wycena

  lub zadzwoń